Stadion Śląskie to nie tylko największe imprezy sportowe, wydarzenia kulturalne i niezapomniane koncerty. Wizyta na obiekcie to także okazja do lepszego poznania Śląskiego Giganta oraz do skorzystania z okazji, jakie niesie ze sobą wizyta na terenie województwa śląskiego.
- Wizyta na Stadionie Śląskim to okazja do zwiedzenia obiektu. Wśród licznych atrakcji zobaczyć można m.in. szatnię reprezentacji Polski, arenę główną, loże VIP, ale także obejrzeć film w stadionowym kinie i zobaczyć liczne eksponaty w Sali muzealnej. Dodatkowo wszyscy chętni mogą wejść na punkt widokowy znajdujący się na wysokości 26 metrów nad poziomem murawy. Więcej informacji o zwiedzaniu można znaleźć tutaj.
- Stadion Śląski jest położony na terenie Parku Śląskiego – nazywanego „oazą zieleni”. To miejsce, które od 70 lat służy spacerowiczom, turystom, ale także fanom sportu i aktywnego trybu życia. Na 535 hektarach powierzchni znajdują się liczne alejki, ścieżki, trasy rowerowe, rolkowe i nie tylko. Jedną z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Parku jest kolejka linowa „Elka”. Wagoniki i gondole kursują na trasie 2185 metrów pomiędzy stacjami ulokowanymi przy Stadionie Śląskim i wesołym miasteczku. Więcej informacji o kolejce „Elce” można znaleźć na oficjalnej stronie Parku Śląsiego.
- W pobliżu Stadionu Śląskiego działa Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie", którego historia sięga 1993 roku. Wtedy przeniesiono na teren Parku im. Tadeusza Kościuszki spichlerz dworski z Gołkowic oraz drewniany kościół z Syryni. Na terenie skansenu zobaczyć można m.in. wiatrak, napędzane siłą wody młyn i folusz, a także kopię budynku ze wsi Zborowskie.
- Wizyta na Stadionie Śląskim to okazja, aby odwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny. Zgodnie z misją dzisiejszych ogrodów zoologicznych to nie tylko miejsce, gdzie zobaczyć można egzotyczne zwierzęta, ale również daje on schronienie dla gatunków zagrożonych. W śląskim zoo zobaczyć można m.in. alpaki, bizony, flamingi, gekony, emu, gepardy oraz żyrafy. Oprócz standardowego zwiedzania Śląski Ogród Zoologiczny prowadzi także zajęcia edukacyjne.
- Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to zlokalizowany ok. 2 km od Stadionu Śląskiego największy tematyczny park rozrywki w Polsce. Na gości czekają zarówno dobrze znane i lubiane atrakcje, m.in. diabelski młyn (Legendia Flower), duże samoloty (Dream Flight Airlines), czy filiżanki (Tea Cups), jak i nowości, np. Diamond River - ześlizg do wody z wysokości 8 i 12 m, czy zapierający dech w piersiach Lech Coaster - nagrodzony tytułem Best Coaster 2017 w prestiżowym, branżowym konkursie na najlepszy europejski rollercoaster 2017 roku. Niespotykaną w innych miejscach atrakcją jest także Bazyliszek - jedyna interaktywna ciemna rodzinna atrakcja w Polsce.
- Na terenie województwa śląskiego działa Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. W tym wyjątkowym miejscu przeżyć można podziemną przygodę podczas zwiedzania Kopalni Guido – trasa obejmuje m.in. zjazd autentyczną szolą górniczą 320 metrów w dół! Dostępna jest także Trasa Wodna Sztolni Króla Luiza. To jedna z najbardziej niesamowitych, podziemnych tras turystycznych w Polsce! Trasa ta to nie tylko historia unikatowej Sztolni, której najstarsze fragmenty pochodzą z końca XVIII wieku, ale także fascynująca podróż przez czas i przestrzeń, przez niekończącą się sieć podziemnych korytarzy. Warto podkreślić iż największą atrakcją tej trasy jest najdłuższy w Polsce podziemny spływ łodziami.
Więcej informacji o atrakcjach na terenie województwo śląskiego można znaleźć na specjalnie przygotowanej stronie slaskie.tavel.