Stadion Śląski po raz 5. areną biegu z przeszkodami

W najbliższy weekend Kocioł Czarownic po raz kolejny zamieni się w specjalny tor przeszkód. Jubileuszowa edycja Szturmu Śląskiego będzie jednak wyjątkowa – oprócz biegu głównego śmiałkowie po raz pierwszy będą mogli spróbować swoich sił również w nocy.

Szturm Śląski to unikatowe wydarzenie na skalę Polski. Jest to bowiem jedyny taki bieg, w którym większość trasy usytuowana jest w kubaturze stadionu. W tym roku odbędzie się w Kotle Czarownic już po raz piąty.

Pierwszy Bieg z Przeszkodami Szturm Śląski odbył się tutaj w 2019 roku. Dziś jesteśmy w przeddzień jubileuszowej edycji wydarzenia i cieszymy się, że na stałe wpisało się ono już w kalendarz naszych imprez. W tym roku Kocioł Czarownic stanie się torem przeszkód podczas dwóch dni trwania wydarzenia. Przed uczestnikami wiele wyzwań, a do pokonania ponad 20 przeszkód i 2 tys. schodów na stadionowej arenie. Życzę wszystkim dobrej zabawy i szybkiego pokonania tej wymagającej trasy – mówi Adam Strzyżewski, Dyrektor Stadionu Śląskiego.   

Tym razem biegowi dziennemu po raz pierwszy towarzyszyć będą również nocne zmagania zawodników.

–  W tym roku Szturm Śląski odbędzie się nie tylko w dobrze znanej formule dziennej, lecz także podczas edycji nocnej! Pokonywanie przeszkód nocą, w unikatowym klimacie  Stadionu Śląskiego to coś, czego nie można przegapić! – przekonuje Dawid Leszczyński, Prezes Stowarzyszenia Szturm.

Nocne bieganie z przeszkodami rozpocznie się w sobotę, 7 października 2023 r., o godz. 20:00, a uczestnicy na dystansie liczącym ok. 5 kilometrów zmierzą się z ponad 15 przeszkodami. Z kolei w niedzielę, 8 października 2023 r., o godz. 10:00 ze stadionowej areny wystartuje Bieg Główny. W ramach ponad 6-kilometrowej trasy zawodnicy OCR (Obstacle Course Running) będą mieli do pokonania ponad 20 przeszkód, w tym m.in. 12-metrowy multiring, 6-metrowy lowring, ścianki czy zasieki. Uczestnicy mają do wyboru fazę ELITE lub OPEN, a Biegowi Głównemu towarzyszyć będzie również tradycyjny już Bieg Dziecięcy oraz kolejna nowość – Bieg Family. Ten ostatni będą mogły pokonać całe rodziny, a trasa będzie miała ok. 1,5 kilometra i 10 przeszkód.

Zapisy internetowe na bieg trwały do 4 października, ale ci, którzy nie zdążyli się zapisać, będą mogli to jeszcze zrobić w dniu imprezy w Biurze Zawodów. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie https://foxter-sport.pl/v-bieg-z-przeszkodami-szturm-slaski-2023.